Teröre finansman sağlayan 1 dernek, 10 şahıs ve 2 şirketin mal varlığı donduruldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı, terör örgütlerine finansman sağladığı yönünde makul sebeplerin varlığına istinaden 1 dernek, 10 şahıs ve 2 şirketin Türkiye’deki mal varlıklarının dondurulmasına karar verdi.
Teröre finansman sağlayan 1 dernek, 10 şahıs ve 2 şirketin mal varlığı donduruldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan kararına göre, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun kapsamında "terörün finansmanı" suçu kapsamına giren fiilleri gerçekleştirdikleri hususunda makul sebeplerin varlığına istinaden bazı dernek, şahıs ve şirketlerin mal varlığı donduruldu. ANADOLU KÜLTÜR VAKFI’NIN MAL VARLIKLARI DONDURULDU Bu çerçevede, terör örgütü PKK/KCK’ye finansman sağladığı yönünde makul sebepler dikkate alınarak kuruluş yeri Toronto olan Anadolu Kültür Vakfı ve 7 kişinin Türkiye’de bulunan mal varlıklarının dondurulması kararı alındı. EL KAİDE, EL-NUSRA VE DEAŞ’A FİNANSMAN SAĞLIYORLARDI Ayrıca, El Kaide, El-Nusra, DEAŞ’a finansman sağladığı bilgisine ulaşılan 3 kişi ve 2 şirketin mal varlıkları donduruldu.

#HazineveMaliyeBakanlığı #Türkiye #Gazete #Terör #Ekonomi #teröre #finansman #sağlayan #1dernek #10şahıs #2şirketin #mal #varlığı #donduruldu

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: