Şehit yakınına küfreden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’a Meclis Başkanı’ndan "özür dile" çağrısı

Bingöl’de İYİ Parti lideri Meral Akşener’i protesto eden şehit yakınına sinkaflı küfreden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’a TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan da tepki geldi. Şentop sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Milletvekilinin vatandaşımıza kullandığı çirkin üslup asla kabul edilemez. Lütfü Türkkan, vatandaşımızın şahsında milletimizden özür dilemelidir" dedi.
Şehit yakınına küfreden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'a Meclis Başkanı'ndan "özür dile" çağrısı

Parti yöneticileri ve milletvekilleriyle Bingöl’e gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in esnaf ziyareti sırasında şehit ağabeyi, İYİ Parti’nin HDP ile yakın ilişki kurduğunu savunarak tepkisini dile getirdi. Bunun üzerine polis ekiplerinin bölgeden uzaklaştırmaya çalıştığı kişinin yanına giden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, boynuna sarılarak bir süre dinlediği bu kişiye küfretti. TÜRKKAN’A TEPKİ YAĞDI Türkkan’ın sinkaflı sözlerine tüm kesimlerden tepki yağdı. Bu tepkilerden biri de TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan geldi. ŞENTOP’TAN ÖZÜR DİLEME ÇAĞRISI Şentop, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın, Bingöl’de tepkisini dile getiren şehit yakınına karşı "çirkin üslubundan" dolayı, onun şahsında milletten özür dilemesi gerektiğini belirtti. Şentop, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "TBMM’de milleti temsil gibi kutsal bir görev için bulunan bir milletvekilinin vatandaşımıza kullandığı çirkin üslup asla kabul edilemez. Lütfü Türkkan, vatandaşımızın şahsında milletimizden özür dilemelidir." ifadelerini kullandı.

#MustafaŞentop #LütfüTürkkan #İYİParti #Bingöl #Politika #şehit #yakınına #küfreden #iyi #parti #grup #başkanvekili #lütfü #türkkan #meclis #başkanı #özür #dile #çağrısı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: