Kim Jong-Un sınırları aştı! Kuzey Kore’den ağızları açık bırakan çılgınlık: Denizaltından balistik füze fı…

Balistik füze denemeleri nedeniyle başta Japonya olmak üzere dünya ülkelerinin eleştiri odağında yer alan Kuzey Kore’nin son yaptığı deneme, ağızları açık bıraktı. Kuzey Koreli yetkililerden alınan bilgiye göre "denizaltıdan fırlatılan yeni tip balistik füze" denemesi yapıldı.
Kim Jong-Un sınırları aştı! Kuzey Kore'den ağızları açık bırakan çılgınlık: Denizaltından balistik füze fı...

Kim Jong-Un liderliğindeki Kuzey Kore, sınırları aşan denemeler yapmaya devam ediyor. Daha önce yaptıkları denemeler nedeniyle eleştiri oklarının hedefi haline gelen Kuzey Kore, bu sefer de denizaltından fırlatılan balistik füze denemesi yaptı. DAHA İLERİ KONTROL DÜZEYİNE SAHİP Kuzey Kore Merkezi Haber Ajansının (KCNA) Savunma Bilimleri Akademisine dayandırdığı haberine göre, Kuzey Kore dün yeni tip füze denedi. Füzenin, "kanat hareketliliği ve süzülerek atlama mobilitesi dahil ileri düzey kontrol yönlendirme" teknolojilerine sahip olduğu vurgulandı. WASHİNGTON’DA KRİTİK GÖRÜŞME KCNA, denemeye ilişkin "Denizaltıdan fırlatılan yeni tip balistik füze (SLBM) denemesi ‘8.24 Yongung’ gemisinden gerçekleştirildi." ifadesini kullandı. Kyodo ajansına göre Japonya Dışişleri Bakanlığı Asya ve Okyanusya İşleri Genel Müdürü Funakoşi Takehiro, ABD ve Güney Kore’nin Kuzey Kore özel temsilcileriyle Washington’da görüştü. NÜKLEER SİLAHLAR KONUŞULDU ABD’li diplomat Sung Kim ile Güney Koreli diplomat Noh Kyu Duk’in katıldığı görüşmede Funakoşi, Pyongyang’ın nükleer silah programına yönelik görüş alışverişinde bulundu. Kore Yarımadası’nın nükleerden arındırılması çağrısı yapan üçlü, bu konuda "diplomatik çabaların" sürdürülmesi ve Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi kararlarının tam olarak uygulanmasında anlaştı.

#KuzeyKore #Ekim #Füze #Kore #Güncel #kim #jong #un #sınırları #aştı #kuzey #kore #ağızları #açık #bırakan #çılgınlık #denizaltından #balistik #füze #fırlattılar

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: