15 Temmuz Şehitler Köprüsü sise gömüldü! Boğaz gemi trafiğine kapatıldı

İstanbul’a akşam saatlerinde çöken sis hayatı olumsuz etkiledi. Belli bölgelerde görüş mesafesi 50 metreye kadar düşerken İstanbul Boğazı ise gemi trafiğine kapatıldı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün sise gömüldüğü anlar vatandaşlarca cep telefonlarıyla kaydedildi.
15 Temmuz Şehitler Köprüsü sise gömüldü! Boğaz gemi trafiğine kapatıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İstanbul için yaptığı sarı kodlu uyarının ardından kentin pek çok bölgesi sise gömüldü. Görüş mesafesinin 50 metreye kadar düşmesinin ardından şehir hatları seferleri ve motor seferleri iptal edilirken, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün de sise gömüldüğü anlar vatandaşlar tarafındna cep telefonuyla kaydedildi. İSTANBUL BOĞAZI, GEMİ TRAFİĞİNE KAPATILDI Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "İstanbul Boğazı’nda sis nedeniyle görüşün yarım milin altına düşmesinden dolayı gemi geçişleri saat 18.20’de çift yönlü olarak askıya alınmıştır." ifadeleri kullanıldı. METEOROLOJİ’DEN SARI KOD UYARISI Meteoroloji’nin ‘Sarı Kod’ ile yaptığı uyarıda, "Yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar ve görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi. 8 İLDE YOĞUN SİS GÖRÜLECEK Sis ve pus hadisesi, 6 Kasım günü Balıkesir, Çanakkale, İstanbul, Tekirdağ, Bursa, Edirne, Kırklareli ve Yalova’da etkili olacak.

#15TemmuzŞehitlerKöprüsü #İstanbulBoğazı #Meteoroloji #İstanbul #Güncel #15temmuz #şehitler #köprüsü #sise #gömüldü #boğaz #gemi #trafiğine #kapatıldı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: